W połowie września tv M ruszyła z nową ramówką

Jesienna ramówka na ekranach telewizji M pojawiła się 16 września. Składa się ona z 8 programów tematycznych, wśród których znajdują się m.in. programy poświęcone zdrowiu i urodzie czy kulinariom. Dobierając programy do ramówki staraliśmy się, aby znalazły się w niej treści dla każdego, zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, młodych oraz nieco starszych pasażerów.
Na szczególną uwagę zasługują, nieco odświeżony, program poświęcony nauce języka angielskiego, jak również projekty Filmoteki Narodowej, za pośrednictwem których telewizja M przyczynia się do upowszechniania kultury filmowej.
W tv M oprócz rozrywki staramy się również emitować programy, które są Państwu przydatne. Dlatego nie mogliśmy pominąć programu prezentującego filmy instruktażowe
z zakresu pierwszej pomocy.

Zachęcamy do zapoznania się nowym schematem ramówki tv M.


Telewizja M informuje pasażerów komunikacji miejskiej o stanie powietrza w Krakowie

Telewizja M od poniedziałku do piątku emituje planszę informacyjną prezentującą aktualny poziom stężenia pyłu zawieszonego w krakowskim powietrzu. Dane o aktualnych stężeniach zanieczyszczeń w powietrzu prezentowane są dzięki współpracy z Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska w Krakowie.
Emitowana w TV M plansza zawiera takie informacje jak:

  • stężenie pyłu zawieszonego na godz. 8.00
  • średnie stężenie pyłu zawieszonego w dniu wczorajszym
  • co stanowi …% poziomu dopuszczalnego

Naszym głównym założeniem jest, aby telewizja M dostarczała mieszkańcom ważnych dla nich informacji, stąd pomysł o zamieszczaniu tego typu planszy informacyjnej na naszych nośnikach.


Telewizja M objęła patronat medialny nad projektem „Przetwórnia”

“PRZETWÓRNIA” została pomyślana jako część działalności FOTOBZIKA. W szerszej perspektywie ma być cyklem spotkań z uznanymi, wybitnymi fotografikami z Polski i z zagranicy, którzy twórczo komentują prace młodych, kreatywnych twórców.

Cykl rozpocznie spotkanie z jednym z najbardziej utalentowanych i nagradzanych polskich fotografików – Tomaszem Gudzowatym (członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików, wielokrotnym laureatem World Press Photo). To wyjątkowe wydarzenie planowane jest na koniec marca 2013 roku. Spotkanie odbędzie się w nowo powstałym Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie. Będzie to pierwsze tego rodzaju spotkanie z tym fotografikiem w Polsce. Przed wydarzeniem ogłoszony zostanie nabór portfolio skierowany do osób świadomie posługujących się medium fotograficznym i zainteresowanych tematyką fotoreportażu, zdjęć podróżniczych, dokumentu społecznego itp.


x